Kategorie: Wszystkie | KONKURS | KONTROLA | OFERTA | Ogólne | SPRAWOZDANIE | UMOWA | ŚRODKI
RSS
wtorek, 15 kwietnia 2014
środa, 27 listopada 2013
Około 20 osób wzięło udział w organizowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej poniedziałkowej konferencji konsultacyjnej dotyczącej projektu rozporządzenia w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania.

poniedziałek, 25 listopada 2013

http://www.eksperciwoswiacie.pl/gfx/oswiatainfo/userfiles/images/dla_dyrektorow/kontrola_zarzadcza.jpgLiczne Państwa zapytania dotyczą obecnie głównie przeprowadzenia kontroli realizacji zadania publicznego. Odpowiadając, poruszymy kilka najważniejszych kwestii z nią związanych, dodatkowo przedstawiamy wzór regulaminu przeprowadzenia kontroli i przykładowego protokołu pokontrolnego.

sobota, 23 listopada 2013

http://www.cbrcbrasvias.com.br/cbrc2011/imagens/imagens-site/Word.pngZ doświadczenia wiem, że wiele organizacji pozarządowych, tych nowych, ale także tych doświadczonych, nadal ma problemy z poprawnym wypełnianiem oferty na realizację zadania publicznego. Ciągłe zmiany formularzy, procedur itd. na pewno Państwu nie pomagają. Dzięki poniższej instrukcji możemy jednak w łatwy sposób pojąć, o co chodzi we wszystkich kolumnach i tabelkach umieszczonych we wzorze oferty.

http://www.expli.de/uploads/images/zeilenumbrueche-absatzmarken-pdf-126106227052_16479.jpgPewnie wielu z Państwa czytając ramowy wzór umowy o wsparcie/powierzenie realizacji zadania publicznego nie jest w stanie za pierwszym razem zrozumieć niektórych zapisów. Słusznie, bo wiele z nich w pewnym sensie się wzajemnie wyklucza. Spieszymy jednak do Państwa z pomocą i udostępniamy plik, który krok po kroku przechodzi przez wszystkie paragrafy wyjaśniając ich znaczenie.

http://www.kwilcz.pl/zasoby/images/ogloszenia/2013/maj/internetowe_centrum_wsparcia.jpgDzięki projektowi współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego powstało Internetowe Centrum Wsparcia dla organizacji pozarządowych. Jednym z działań w obrębie tego projektu było także utworzenie lekcji online.

piątek, 22 listopada 2013

http://mapawarszawa.pl/zdjecia/duze/foto-1901.jpgJuż w poniedziałek odbędzie się organizowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej konferencja konsultacyjna dotycząca projektu rozporządzenia w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10

Futbolowe Wieści

Czy wiesz, że..?

…jeśli zostają jakiekolwiek środki na konkretny rodzaj zadania publicznego, można ogłaszać kolejne otwarte konkursy ofert…

…można ogłaszać konkursy z dziedzin, o których nie było mowy w Programie Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Dokument ten, stanowi tylko priorytety, które MUSZĄ być zrealizowane…

…jeśli siedziba główna upoważni swoje koło do składania oświadczeń woli itd., to koło te nadal występuje w imieniu siedziby głównej….

…organ administracji publicznej nie może żądać kopii bądź odpisu z ewidencji, którą sam prowadzi…

…gdy kwota w ofercie przekracza łączną ilość środków przeznaczonych na zadanie, wniosek ten musi być odrzucony na etapie weryfikacji formalnej…

…na pierwszej stronie umowy należy umieścić serię i numer dowodów osobistych podpisujących umowę ze strony Zleceniobiorcy…

KONTAKT

dotacjepozytek@gmail.com

skocz.com - Najwiekszy Katalog Stron www

katalog stron